Przejdź do głównej zawartości
Postaw mi kawę na buycoffee.to

XXVII EKSPEDYCJA NADWARCIAŃSKA ogłoszenie

Sorry,że ostatnio mało postów się pojawia,ale mam nie mały zapieprz ale spokojnie nadrobimy wszystko i niedługo pojawi się coś specjalnie dla fanów ;) Ale na razie Ciiii...... ;)

Już niedługo bo w czerwcu (3-5 czerwca) w pięknych okolicznościach przyrody będziecie mogli wziąć udział w już XXVII ekspedycji NADWARCIAŃSKIEJ.  Pieszy rajd,warsztaty,gigantyczne przestrzenie,kupa ptactwa i wiele innych powodów dla których naprawdę warto się zapisać ;)


Żeby nie było będę tam prowadził warsztaty survivalowe i outdoorowe, poza mną kadra wykwalifikowana,czyli możecie być pewni profesjonalizmu i super zabawy - spokojnie nie będziemy robili nikomu selekcji na komandosa ;)

zapisy do 20 maja






Program XVII Ekspedycji Nadwarciańskiej 3-5 czerwca 2016
XVII Ekspedycja Nadwarciańska
3-5 czerwca 2016
Program:
3 czerwca (piątek)
10.00. Spotkanie uczestników ekspedycji – Chata nad Stawem we Wrąbczynie k. Zagórowa
10.30. Oficjalne rozpoczęcie XVII Pieszego Rajdu szlakiem Nadwarciańskiego Parku Krajobrazowego.
11.00. Wyjście na szlak Wrąbczyn – Myszakówek (szlak wiedzie głównie leśnymi duktami. Uczestnicy dotrą do Mogiły Powstańców Styczniowych i zaliczą Myszakowską Górę)
15.00. Remiza OSP we Wrąbczynie (obiad serwowany przez Koło Gospodyń Wiejskich)
16.00. Powrót do o obozu.
17.00-19.00. Zajęcia survivalowe – Szkoła Przetrwania, poprowadzi „Człowiek z buszu” – pasjonat turystyki ekstremalnej, podróżnik – Konrad Busza z Poznania.
19.30. Ognisko (wspólne grillowanie, gitara, muzyka i śpiew)
4 czerwca (sobota)
9.00. Śniadanie (bufet)
10.30. Wyjście na szlak Wrąbczyn – Ląd – Wrąbczyn (Malownicza i widokowa trasa w samym sercu NPK m.in. przez największe starorzecze „Krzynica”)
13.00. Wioska rycerska na Podgrodziu – udział w Ogólnopolskim Festiwalu Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej w Lądzie (liczne stoiska, kiermasze, koncerty, pokazy walk i rzemiosła średniowiecznego).
14.30. Obiad pod gruszą
15.30. Powrót do bazy we Wrąbczynie
19.00. Ognisko (poczęstunek, grillowanie, losowanie nagród w loterii i wręczenie statuetek)
22.00. Wyspa skarbów – nocny wypad w teren, marsz na orientację – poprowadzi Konrad Busza oraz kierownik wyprawy
5 czerwca (niedziela)
9.00. Śniadanie
10.00. Zwinięcie obozu, ogólne sprzątanie terenu
11.00. Wymarsz na trasę Wrąbczyn – Zagórów
13.00. Zagórów, Duży Rynek. Zakończenie XVII Ekspedycji Nadwarciańskiej.
***
Koszt uczestnictwa: 59 zł/osoba dorosła, 49 zł/ dzieci i młodzież do lat 18
Organizator zapewnia:
- przewodnika
- transport bagaży ciężkich
- pole namiotowe
- wyżywienie (2 śniadania, 2 obiady, 2 kolacje przy ognisku)
- napoje chłodne i batony regeneracyjne
- loterię fantową (atrakcyjne nagrody)
- warsztaty survivalowe
- niespodzianki
***
Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się z regulaminem rajdu (w przypadku osób nieletnich, podpisana zgoda na udział przez rodziców lub opiekunów pełnoprawnych) oraz uiszczenie wpisowego do 20 maja 2016 roku.
Uczestnicy winni posiadać odpowiedni ekwipunek turystyczny:
- namiot, śpiwór, przybory, latarka itp. Pole namiotowe nie jest wyposażone w ubikację (na łonie natury). Dostępna będzie woda w baniakach. Sklep oddalony 1 km od obozu. O innych szczegółach poinformuje indywidualnie organizator.

kilka fotek z tegorocznej polariady (ten sam rejon tylko aura inna)





Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Góry Bucegi i ich tajemnice

 M imo sporego opóźnienia przez zabawy w offroad zwykłym SUVem, dotarliśmy w góry Bucegi. Piękne pasmo, skrywające wiele tajemnic i ciekawostek. Według niektórych badaczy tereny te zamieszkiwała nieznana cywilizacja i to podobno jeszcze ta sprzed wielkiego potopu - Atlantydzi, a może kosmici? Tego jeszcze nikt nie wyjaśnił. Ale jedno jest pewne, według wielu publikacji góry te coś kryją, coś co jest silnie pilnowane przez rząd rumuński, amerykański i Watykan!  W góry dotarliśmy późnym popołudniem, więc nie tracąc czasu, błyskawicznie ruszyliśmy w teren, by zobaczyć sfinksa i nie tylko. Od parkingu towarzyszył nam bardzo sympatyczny psiak, mały kundelek, bał się i nie dał się pogłaskać, ale dzielnie szedł cały czas obok nas. Góry Bucegi są piękne, skały, łąki, sporadyczny śnieg i silny wiatr towarzyszą nam cały czas, aż do samej skały, która nosi nazwę sfinks. Skała faktycznie przypomina pod pewnym kątem sfinksa. Ale ciekawsza jest teoria, skąd ten kształt. Jest bowiem pewna gr...

Tak na szybkości

B yła mała przerwa w nadawaniu bo był wyjazd  w bory gdzie robiliśmy sporo materiału na bloga i YT - ale już nadrabiamy i ogarniamy co trza i będziemy działać. Na dniach więcej fotek,relacji testów no i długo oczekiwany buszmen na tropie ;) A dziś tak na szybkości kilka fotek z planu zdjęciowego

Blahol BIG ONE nerka idealna?

 D ziś mała recenzja, a może i bardziej opis produktu polskiej manufaktury kurierskiej, bo chyba tak można mówić o firmie BLAHOL . Nerka Big One to najlepsza tego typu torba do jazdy rowerem, której używałem. Służy mi w mieście, na wycieczkach i służyła w trakcie pracy, gdy jeszcze jeździłem jako kurier rowerowy. Warto wspomnieć, że nie jest to zwykła mała nerka na EDC itd. To nerka olbrzymia, można rzec, że wątroba. Długo szukałem czegoś na tyle dużego, by zmieścić: książkę, dokumenty, pompkę, jakieś klucze/narzędzia, coś do jedzenia i doczepić hamak podczas krótkich wycieczek rowerowych, opcjonalnie miała też służyć do przewożenia aparatu razem z obiektywem 70-200! Szukałem, szukałem i znalazłem w ofercie firmy BLAHOL. Nerka BIG ONE daje radę w każdej powierzonej jej misji. Można wygodnie przewieźć cały podręczny majdan czy to nad tyłkiem, czy przekątnie na klacie niczym kołczan prawilności.  Napisałem do Blahola z kilkoma pytaniami - super kontakt, rozwiane wszelkie wątpl...