Przejdź do głównej zawartości
Postaw mi kawę na buycoffee.to

pierwsze wrażenie Helikon Trooper Soft Shell Jacket - Coyote. od e-militaria.pl

Jakiś czas temu przyszła do mnie paczka od sklepu e-militaria który przekazał mi do testów kurtkę  Helikon Trooper Soft Shell Jacket - Coyote.  
Oczywiście jest za wcześnie by coś więcej powiedzieć o niej. Dlatego dziś tylko krótkie rozważanie na temat funkcjonalności i tego co udało mi się na razie zauważyć. Faktyczny test pojawi się  za jakiś czas.

Pierwszą rzeczą która rzuciła mi się w oczy zaraz po rozpakowaniu to kolor. Softshell jest w kolorze Coyote-dla niewtajemniczonych  jest po prostu pustynny.
I co ciekawe nie jest on jakoś zbyt jasny a wręcz ma super odcień który daje radę nawet w lesie. Z tego co zauważyłem  plama od błota przetarta ręka znika po chwili nie zostawiając śladu.

Kolejną sprawą jest to,że wykonany jest in z bardzo fajnego cienkiego materiału.Który chroni przed wiatrem i wodą do pewnego stopnia(pokryty DWR-em). Tego jeszcze nie miałem okazji sprawdzić  ale  jak można przeczytać na Outdoortrip daje radę.
 Używałem różnych softshelli od tych z najniższej półki po te z najwyższej jak Northface. I Helikon jest bardzo podobny do tych z najwyższej półki z tą różnicą,że jest dużo tańszy. Kosztuje ułamek ceny bo nieco poniżej 300zł. Czyli jak na coś takiego jest nieźle w porównaniu z innymi typowo turystycznymi kurtkami tego typu.

Ale chyba największą zaletą jest mnogość kieszeni.Jest ich aż 6!!  Dwie duże na klatce piersiowej z których można korzystać nawet gdy mamy zapięty pas biodrowy plecaka. Bardzo fajnym rozwiązaniem w tych kieszeniach są przegródki np. na telefon,chusteczki higieniczne czy latarkę/długopis. Ale gdyby tego było mało to jeszcze mamy do dyspozycji oczko do którego możemy podczepić szpej by nic nie zgubić.
Dalej mamy kieszeń na lewym przedramieniu gdzie bez problemu mieści się GPS/portfel czy coś podobnego rozmiarami. Oczywiście gdy nawalimy tam ciężkich przedmiotów to stracimy komfort. Ale zawsze mamy taką możliwość.
Bardzo ważne jest to,że kieszeń na przedramieniu jak i na ramieniu jest funkcjonalna czyli bez problemu możemy je obsłużyć jedną ręką nawet w rękawicy taktycznej.  Warto zwrócić na to uwagę,że wiele  firm ma w swojej ofercie podobne kieszenie które nie nadają się do niczego. Czyli są za małe lub nie da się ich łatwo obsłużyć. Jednym słowem niefunkcjonalne.
Ale ten problem nie dotyczy Helikon Trooper Soft Shell Jacket bo tu wszystko jest przemyślane.  Kieszenie na ramieniu są duże i bardzo praktyczne. Na nich zostały naszyte panele  na naszywki z rzepem.
Ostatnia kieszeń została umieszczona na wysokości nerek, zmieści się w niej butelka wody, rękawice czy jakiś inny szpej.

Mamy jeszcze do dyspozycji kaptur.  Jak zazwyczaj, nie lubię nosić ich bo ograniczają widoczność i nieraz gniotą. To w tym przypadku jest on bardzo przemyślany. Dobrze się dopasowuje do głowy nie przysłania za bardzo widoku i co ważne ma lekko usztywniony daszek co jest bardzo przydatnym bajerem. No i kaptur możemy schować w kołnierzu bez większych problemów w czasie marszu.

Co do oddychalności to jak na razie jest dobrze a na wypadek ciężkiego marszu mamy jeszcze wentylacje pachową która potrafi uratować tyłek w niektórych sytuacjach.

Podsumowując jak na razie to najlepsza kurtka  softshell jaką użytkowałem. Jednak na razie za wcześnie na  ostatnie zdanie dlatego finalny test i opinia  pojawi się niebawem.

Komentarze

  1. Konrad . Mam pytanie ogolne dot.ciuchów helikona . Wydaje mi się że mają jakby zawyżoną rozmiarówkę , tj. dla rozmiaru M pasuje rozmiar S . Sorki trochę to pogmatwałem . Powiem tak , normalnie noszę rozmiar M jaki rozmiar (helikona) powinienem kupić aby kurtka , softshell nie były sa lużne/ obszerne ?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ja normalnie noszę L albo Xl ale w helikonie mam L i jest ok - z tym,że nie za bardzo jestem w stanie włożyć pod spód (troppera) jakiś grubszy polar.

      tak więc ciężko mi doradzić -i to jerst własnie największy problem helikona,nigdy nie wiadomo jaki dobrać rozmiar bez wcześniejszej przymiarki.

      Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Góry Bucegi i ich tajemnice

 M imo sporego opóźnienia przez zabawy w offroad zwykłym SUVem, dotarliśmy w góry Bucegi. Piękne pasmo, skrywające wiele tajemnic i ciekawostek. Według niektórych badaczy tereny te zamieszkiwała nieznana cywilizacja i to podobno jeszcze ta sprzed wielkiego potopu - Atlantydzi, a może kosmici? Tego jeszcze nikt nie wyjaśnił. Ale jedno jest pewne, według wielu publikacji góry te coś kryją, coś co jest silnie pilnowane przez rząd rumuński, amerykański i Watykan!  W góry dotarliśmy późnym popołudniem, więc nie tracąc czasu, błyskawicznie ruszyliśmy w teren, by zobaczyć sfinksa i nie tylko. Od parkingu towarzyszył nam bardzo sympatyczny psiak, mały kundelek, bał się i nie dał się pogłaskać, ale dzielnie szedł cały czas obok nas. Góry Bucegi są piękne, skały, łąki, sporadyczny śnieg i silny wiatr towarzyszą nam cały czas, aż do samej skały, która nosi nazwę sfinks. Skała faktycznie przypomina pod pewnym kątem sfinksa. Ale ciekawsza jest teoria, skąd ten kształt. Jest bowiem pewna grupa ludzi

Zdecyduj i przeżyj

N a discovery  jakiś czas temu emitowano program Zdecyduj i przeżyj. Sama koncepcja programu nawet fajna. Pokazane filmiki czy rekonstrukcje zdarzeń z pogranicza survivalu i życia codziennego. Z komentarzem jakiś naukowców i dwie opcja do wyboru. Jedna poprawna a druga skutkująca śmiercią. W programie jest przedstawionych 9 sytuacji i mamy 9 żyć. Każdy niewłaściwy wybór skutkuje utratą jednego a gdy ani razu nie trafimy to nie przetrwamy. Na tym  kończy się fajność programu. Pierwszym zastrzeżeniem jest to,że większość sytuacji niema nic wspólnego z survivalem. Np. jedzenie w łazience czy na biurku. No ja się pytam co to ma wspólnego z przetrwaniem? Raczej nic!! Kolejną sprawą jest to,że Ci eksperci to nie survivalowcy,podróżnicy czy tym podobni a naukowcy. Którzy podchodzą do sprawy w sposób naukowy. Który w sytuacji walki o przetrwanie nie musi być poprawny. Dlatego zdecyduj i przeżyj to bardziej ciekaw program z którym w wielu kwestiach można się zgodzić lub nie. Ale niemożna

Na co zwrócić uwagę wybierając zabudowę do auta - TOP 5

 P isałem już o zabudowie do auta, camperbox to świetna opcja na odkrycie nowego sposobu na podróżowanie. Ale na co zwrócić uwagę wybierając model dla siebie? Dziś szybkie 5 kroków na dobór idealnej opcji dla siebie. 1. AUTO - to podstawowe kryterium przy wyborze zabudowy. Im większy, tym więcej bajerów możesz sobie zamontować. Niestety też nie w każdym aucie można taką zabudowę wsadzić. Dlatego przed rozpoczęciem poszukiwać sprawdź, czy jakikolwiek wariant dostępny na rynku zmieści Ci się w samochodzie.  2. WAGA - jeśli nie zamierzasz wyjmować zabudowy z auta, to pomiń ten punkt. Ale pewnie większość użytkowników camperboxów będzie chciała czasem wyjąć zabudowę, by mieć wolny bagażnik. Wtedy kluczowa staje się waga, nasz prosty box jest już dość ciężki. A to tylko niecałe 30 kg. Cięższe i większe modele będą trudne do samodzielnego wsadzenia i wyjęcia. Weź to pod uwagę. 3. KOMPAKTOWOŚĆ - dla mnie dużym plusem lekkich prostych camperboxów jest łatwość montażu i demontażu. W kilka minut