Przejdź do głównej zawartości
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Torba na kierownicę msx

Jakiś czas temu opisywałem sakwy rowerowe crosso a dziś opiszę torbę montowaną na kierownicy którą użytkuje od kilku lat.  Torba na kierownice jest zdecydowanie częściej używana niż typowe sakwy, dlatego wybierając takową torbę musimy przemyśleć do czego jest nam potrzebna i czego od niej wymagamy. Ja chciałem mieć taką w której swobodnie zmieści się lustrzanka i lornetka a na dodatek będzie w  100%wodoodporna i zabezpieczała cenną elektronikę przed uderzeniem czy jakimiś innymi urazami fizycznymi. Do tego musiała mieć wygodny system mocowania do kierownicy który umożliwi łatwe i szybkie zdjęcie torby. Wybór padł na torbę firmy MSX jej zaletą była cena niecałe 200zł i spełniała wszystkie powyższe warunki, niestety najnowszy model kosztuje niecałe 300zł.

Materiał wykorzystany do wyprodukowania tej torby jest niezwykle wytrzymały dzięki czemu torba świetnie chroni przedmioty przewożone wewnątrz przed czynnikami pogodowymi czy po prostu zapewnia, że torba posłuży nam przez wiele lat.
Pojemność torby wynosi aż 2,9L przy wadzę poniżej 1kg. Ta pojemność w zupełności wystarcza aby zmieścił się w niej lustrzanka Canona z kitowym obiektywem + lornetka Hawke Nature trek.
We wnętrzu znajduje się niewielka kieszeń zamykana na zamek, świetnie nadaje się ona do przewożenia dokumentów, kluczyków czy czegoś innego. Po bokach na zewnątrz zostały umieszczone dwie niewielkie kieszonki w których podobno ma się zmieścić batonik czy coś podobnego, jednak z mojego doświadczenia wynika,że nic z tego. Na górze torby jest umieszczony mapnik który ochroni mapę przed zamoczeniem. Niestety  nie jest on zbyt wytrzymały, mój pękł w jednym narożniku już po kilku miesiącach.
Torbę można  przenosić na pasku który jest dołączony do niej.
Ogółem torba jest godna polecenia jednak obecna cena jest nieco za duża.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Góry Bucegi i ich tajemnice

 M imo sporego opóźnienia przez zabawy w offroad zwykłym SUVem, dotarliśmy w góry Bucegi. Piękne pasmo, skrywające wiele tajemnic i ciekawostek. Według niektórych badaczy tereny te zamieszkiwała nieznana cywilizacja i to podobno jeszcze ta sprzed wielkiego potopu - Atlantydzi, a może kosmici? Tego jeszcze nikt nie wyjaśnił. Ale jedno jest pewne, według wielu publikacji góry te coś kryją, coś co jest silnie pilnowane przez rząd rumuński, amerykański i Watykan!  W góry dotarliśmy późnym popołudniem, więc nie tracąc czasu, błyskawicznie ruszyliśmy w teren, by zobaczyć sfinksa i nie tylko. Od parkingu towarzyszył nam bardzo sympatyczny psiak, mały kundelek, bał się i nie dał się pogłaskać, ale dzielnie szedł cały czas obok nas. Góry Bucegi są piękne, skały, łąki, sporadyczny śnieg i silny wiatr towarzyszą nam cały czas, aż do samej skały, która nosi nazwę sfinks. Skała faktycznie przypomina pod pewnym kątem sfinksa. Ale ciekawsza jest teoria, skąd ten kształt. Jest bowiem pewna gr...

Torba Foxtrot mk2 od Predathor.pl

N erka za mało, a plecak za dużo? Często stajecie przed takim problemem? Od niedawna na rynku dostępna jest torba biodrowa Helikon-tex Foxtrot mk2 , która rozwiązuje ten odwieczny problem. Torba zaprojektowana przez Helikona i Survivaltech została stworzona tak, by wygodnie przenosić najpotrzebniejsze rzeczy w każdym terenie. Zwłaszcza podczas długich marszy, gdzie plecak to nie do końca najlepsze rozwiązanie, tutaj też całe obciążenie spoczywa na biodrach, a szelki nie zaburzają termoregulacji, jak to w wypadku plecaka, dzięki czemu nie cierpimy na przepocone plecy, co zwłaszcza w chłodnych porach roku jest dość kontuzjogenne. Foxtrot od Predathora  jest przeznaczony na długie marsze, główny test przebiegał właśnie podczas marszu 42 km. Sprawdził się świetnie. Pojemność całkiem przyjemna, zmieściło się trochę jedzenia, ciepła czapka, grube zimowe Mechanixy, kompas, super kubek, poncho Sea to summit, multitool, krzesiwo, kamerka i kilka innych bajerów, pod spodem przytroc...

Byłem w Zielonej Interii

 Zawsze chciałem wziąć udział w jakiejś audycji i w końcu się udało, kilka dni temu miałem przyjemność nagrywać materiał dla zielonej interii o szeroko pojętym bushcraftcie. Jeśli masz ochotę posłuchać naszej rozmowy to poniżej wrzucam link do podcastu. https://zielona.interia.pl/podcast/news-wspolczesna-szkola-przetrwania-lozko-z-szyszek-i-woda-ze-zro,nId,7287312