Przejdź do głównej zawartości
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Alfabet- Marek Kamiński

Książki zawsze  mi towarzyszyły w wyjazdach.  Nie tylko w terenie bo już w zaciszu domowego fotela były moim źródłem inspiracji,pomysłów i z  pewnością ukierunkowały mój światopogląd oraz cel do jakiego zmierzam. Czytając pogłębiamy swoją wiedzę o świecie jak i o samym sobie i można powiedzieć tworzymy własny świat. Jednak warto wyjść ze swojej przestrzeni i poznać inne światy równie ciekawe i pouczające. Każdy świat składa się z tych samych słów które mogą znaczyć zupełnie co innego.

Właśnie o tym jest książka Marka Kamińskiego pt. "Alfabet". Jest to przekrój najważniejszych i najbardziej istotnych rzeczy dla autora. To co pomogło mu  dojść na biegun i osiągnąć wile sukcesów w życiu osobistym, zawodowym jak i w podróżach.
"Alfabet" to nie jest zwykła książka, to coś więcej. Skłania do refleksji i pozwala zagłębić się w rzeczy które pozornie wydaja się łatwe i błahe ale wcale takie nie są.   Też nie czyta się jej jak normalnej książki bardziej jak swoistą encyklopedie która przekazuje informacje w miły i filozoficzny sposób.  Można by ją porównać z książką jaką niedawno opisywałem autorstwa Beara Gryllsa "Poradnik przetrwania w życiu"    Jednak jest ona nieco inna i dotyka trochę innych płaszczyzn. Oczywiście  gdzie-nie-gdzie się zazębiają.
Alfabet pozwoli zrozumieć nieco lepiej świat jak i może dać motywację do walki o spełnienie swoich a wszystkie słowa są jak drogowskazy na własne bieguny.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Góry Bucegi i ich tajemnice

 M imo sporego opóźnienia przez zabawy w offroad zwykłym SUVem, dotarliśmy w góry Bucegi. Piękne pasmo, skrywające wiele tajemnic i ciekawostek. Według niektórych badaczy tereny te zamieszkiwała nieznana cywilizacja i to podobno jeszcze ta sprzed wielkiego potopu - Atlantydzi, a może kosmici? Tego jeszcze nikt nie wyjaśnił. Ale jedno jest pewne, według wielu publikacji góry te coś kryją, coś co jest silnie pilnowane przez rząd rumuński, amerykański i Watykan!  W góry dotarliśmy późnym popołudniem, więc nie tracąc czasu, błyskawicznie ruszyliśmy w teren, by zobaczyć sfinksa i nie tylko. Od parkingu towarzyszył nam bardzo sympatyczny psiak, mały kundelek, bał się i nie dał się pogłaskać, ale dzielnie szedł cały czas obok nas. Góry Bucegi są piękne, skały, łąki, sporadyczny śnieg i silny wiatr towarzyszą nam cały czas, aż do samej skały, która nosi nazwę sfinks. Skała faktycznie przypomina pod pewnym kątem sfinksa. Ale ciekawsza jest teoria, skąd ten kształt. Jest bowiem pewna gr...

Torba Foxtrot mk2 od Predathor.pl

N erka za mało, a plecak za dużo? Często stajecie przed takim problemem? Od niedawna na rynku dostępna jest torba biodrowa Helikon-tex Foxtrot mk2 , która rozwiązuje ten odwieczny problem. Torba zaprojektowana przez Helikona i Survivaltech została stworzona tak, by wygodnie przenosić najpotrzebniejsze rzeczy w każdym terenie. Zwłaszcza podczas długich marszy, gdzie plecak to nie do końca najlepsze rozwiązanie, tutaj też całe obciążenie spoczywa na biodrach, a szelki nie zaburzają termoregulacji, jak to w wypadku plecaka, dzięki czemu nie cierpimy na przepocone plecy, co zwłaszcza w chłodnych porach roku jest dość kontuzjogenne. Foxtrot od Predathora  jest przeznaczony na długie marsze, główny test przebiegał właśnie podczas marszu 42 km. Sprawdził się świetnie. Pojemność całkiem przyjemna, zmieściło się trochę jedzenia, ciepła czapka, grube zimowe Mechanixy, kompas, super kubek, poncho Sea to summit, multitool, krzesiwo, kamerka i kilka innych bajerów, pod spodem przytroc...

Byłem w Zielonej Interii

 Zawsze chciałem wziąć udział w jakiejś audycji i w końcu się udało, kilka dni temu miałem przyjemność nagrywać materiał dla zielonej interii o szeroko pojętym bushcraftcie. Jeśli masz ochotę posłuchać naszej rozmowy to poniżej wrzucam link do podcastu. https://zielona.interia.pl/podcast/news-wspolczesna-szkola-przetrwania-lozko-z-szyszek-i-woda-ze-zro,nId,7287312