Przejdź do głównej zawartości
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Bezkrwawe polowania

Myślistwo to dość kontrowersyjny temat. Wielu myśli ach ci brutalni i nieczuli mordercy sarenek. Właśnie takie opinie krążą o tym wspaniałym hobby które dla wielu jest  stylem życia. Ale nie będę pisał o strzelaniu z broni ale o strzelaniu aparatem.  Na pewno jest to dużo mniej kontrowersyjny typ polowań a co najważniejsze  z takich łowów jest  wilk syty i owca cała
Podejście do jakiegoś dziko żyjącego zwierza jest wyjątkowo trudne zważywszy,że aby zrobić zdjęcie trzeba podejść wyjątkowo blisko góra 30metrów i to już jest dość daleko. A w przypadku polowania tradycyjnego można strzelać nawet z kilkuset metrów.  Wracając do bezkrwawego polowania obserwacja i uwiecznienie  jelenia czy jakiegoś innego przedstawiciela fauny jest wyjątkowym mistycznym przeżyciem które na zawsze zapisze się w naszej pamięci. A satysfakcja z takiego spotkania  jest tym większa,że mamy szanse spotkać jeszcze raz tego samego osobnika gdy będzie jeszcze bardziej okazały.
Najczęściej na foto-łowy udaje się do puszczy zielonki koło Poznania gdzie  jest dość dużo przedstawicieli dużych roślinożerców takich jak:jelenie,sarny,daniele. Raz nawet migną mi Łoś chyba że był to gigantyczny jeleń(widziałem tylko dupsko) .
A tu kilka zdjęć z bezkrwawych polowań:

To zdjęcie wygrało jeden konkurs fotograficzny.


















PS. jeśli ktoś chciałby poznać fajne miejsca do podglądania zwierząt to niech pisze.
zakaz kopiowania zdjęć!

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Góry Bucegi i ich tajemnice

 M imo sporego opóźnienia przez zabawy w offroad zwykłym SUVem, dotarliśmy w góry Bucegi. Piękne pasmo, skrywające wiele tajemnic i ciekawostek. Według niektórych badaczy tereny te zamieszkiwała nieznana cywilizacja i to podobno jeszcze ta sprzed wielkiego potopu - Atlantydzi, a może kosmici? Tego jeszcze nikt nie wyjaśnił. Ale jedno jest pewne, według wielu publikacji góry te coś kryją, coś co jest silnie pilnowane przez rząd rumuński, amerykański i Watykan!  W góry dotarliśmy późnym popołudniem, więc nie tracąc czasu, błyskawicznie ruszyliśmy w teren, by zobaczyć sfinksa i nie tylko. Od parkingu towarzyszył nam bardzo sympatyczny psiak, mały kundelek, bał się i nie dał się pogłaskać, ale dzielnie szedł cały czas obok nas. Góry Bucegi są piękne, skały, łąki, sporadyczny śnieg i silny wiatr towarzyszą nam cały czas, aż do samej skały, która nosi nazwę sfinks. Skała faktycznie przypomina pod pewnym kątem sfinksa. Ale ciekawsza jest teoria, skąd ten kształt. Jest bowiem pewna gr...

Torba Foxtrot mk2 od Predathor.pl

N erka za mało, a plecak za dużo? Często stajecie przed takim problemem? Od niedawna na rynku dostępna jest torba biodrowa Helikon-tex Foxtrot mk2 , która rozwiązuje ten odwieczny problem. Torba zaprojektowana przez Helikona i Survivaltech została stworzona tak, by wygodnie przenosić najpotrzebniejsze rzeczy w każdym terenie. Zwłaszcza podczas długich marszy, gdzie plecak to nie do końca najlepsze rozwiązanie, tutaj też całe obciążenie spoczywa na biodrach, a szelki nie zaburzają termoregulacji, jak to w wypadku plecaka, dzięki czemu nie cierpimy na przepocone plecy, co zwłaszcza w chłodnych porach roku jest dość kontuzjogenne. Foxtrot od Predathora  jest przeznaczony na długie marsze, główny test przebiegał właśnie podczas marszu 42 km. Sprawdził się świetnie. Pojemność całkiem przyjemna, zmieściło się trochę jedzenia, ciepła czapka, grube zimowe Mechanixy, kompas, super kubek, poncho Sea to summit, multitool, krzesiwo, kamerka i kilka innych bajerów, pod spodem przytroc...

Byłem w Zielonej Interii

 Zawsze chciałem wziąć udział w jakiejś audycji i w końcu się udało, kilka dni temu miałem przyjemność nagrywać materiał dla zielonej interii o szeroko pojętym bushcraftcie. Jeśli masz ochotę posłuchać naszej rozmowy to poniżej wrzucam link do podcastu. https://zielona.interia.pl/podcast/news-wspolczesna-szkola-przetrwania-lozko-z-szyszek-i-woda-ze-zro,nId,7287312