Przejdź do głównej zawartości
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Czapka MONT BLANC

Głowa to ta część ciała przez którą tracimy najwięcej ciepła bo ponad 50%. Czyli co najmniej połowa ciepła jakie wytwarzamy do ogrzania ciała w sytuacji survivalowej jeśli nie mamy jakiegokolwiek nakrycia głowy idzie w powietrze. Dlatego czapka to z pewnością jedna z ważniejszych rzeczy jakie należy ze sobą brać niezależnie od pory roku. A zimą powinniśmy zaopatrzyć się w czapkę nieco cieplejszą ale dobrze oddychającą.  Fajną opcją jest czapka firmy fjordnansen model MONT BLANC.  Jest wykonana z polaru a opaska wykonana została z materiału X-BLOCK co chroni nasze skronie i uszy przed wiatrem. Ale co do uszu to również mocno tłumi dźwięki(mimo małych dziurek przy uszach) czyli w niektórych sytuacjach może to być niebezpieczne. Ale z pewnością  nie przewieje nam uszu.
Co ważniejsze górna część czapki została wykonana z POLARTCU thermal pro. który świetnie zatrzymuje ciepło gdy jest taka potrzeba a gdy wydzielamy nadmiar ciepła a przede wszystkim wilgoci ona ładnie odparowuje od powierzchni głowy. Wszystkie szwy zostały ładnie zakończone a materiały z których jest wykonana są bardzo wytrzymałe-odporne na przedzieranie się przez krzaki.
No i jest jedna duża wada strasznie głupio się w niej wygląda-przynajmniej ja tak mam. Ale najważniejsze,że działa.
Ale ogólnie rzecz biorąc jest to produkt godny polecenia-lekka,ciepła i świetnie oddycha.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Góry Bucegi i ich tajemnice

 M imo sporego opóźnienia przez zabawy w offroad zwykłym SUVem, dotarliśmy w góry Bucegi. Piękne pasmo, skrywające wiele tajemnic i ciekawostek. Według niektórych badaczy tereny te zamieszkiwała nieznana cywilizacja i to podobno jeszcze ta sprzed wielkiego potopu - Atlantydzi, a może kosmici? Tego jeszcze nikt nie wyjaśnił. Ale jedno jest pewne, według wielu publikacji góry te coś kryją, coś co jest silnie pilnowane przez rząd rumuński, amerykański i Watykan!  W góry dotarliśmy późnym popołudniem, więc nie tracąc czasu, błyskawicznie ruszyliśmy w teren, by zobaczyć sfinksa i nie tylko. Od parkingu towarzyszył nam bardzo sympatyczny psiak, mały kundelek, bał się i nie dał się pogłaskać, ale dzielnie szedł cały czas obok nas. Góry Bucegi są piękne, skały, łąki, sporadyczny śnieg i silny wiatr towarzyszą nam cały czas, aż do samej skały, która nosi nazwę sfinks. Skała faktycznie przypomina pod pewnym kątem sfinksa. Ale ciekawsza jest teoria, skąd ten kształt. Jest bowiem pewna gr...

Torba Foxtrot mk2 od Predathor.pl

N erka za mało, a plecak za dużo? Często stajecie przed takim problemem? Od niedawna na rynku dostępna jest torba biodrowa Helikon-tex Foxtrot mk2 , która rozwiązuje ten odwieczny problem. Torba zaprojektowana przez Helikona i Survivaltech została stworzona tak, by wygodnie przenosić najpotrzebniejsze rzeczy w każdym terenie. Zwłaszcza podczas długich marszy, gdzie plecak to nie do końca najlepsze rozwiązanie, tutaj też całe obciążenie spoczywa na biodrach, a szelki nie zaburzają termoregulacji, jak to w wypadku plecaka, dzięki czemu nie cierpimy na przepocone plecy, co zwłaszcza w chłodnych porach roku jest dość kontuzjogenne. Foxtrot od Predathora  jest przeznaczony na długie marsze, główny test przebiegał właśnie podczas marszu 42 km. Sprawdził się świetnie. Pojemność całkiem przyjemna, zmieściło się trochę jedzenia, ciepła czapka, grube zimowe Mechanixy, kompas, super kubek, poncho Sea to summit, multitool, krzesiwo, kamerka i kilka innych bajerów, pod spodem przytroc...

Byłem w Zielonej Interii

 Zawsze chciałem wziąć udział w jakiejś audycji i w końcu się udało, kilka dni temu miałem przyjemność nagrywać materiał dla zielonej interii o szeroko pojętym bushcraftcie. Jeśli masz ochotę posłuchać naszej rozmowy to poniżej wrzucam link do podcastu. https://zielona.interia.pl/podcast/news-wspolczesna-szkola-przetrwania-lozko-z-szyszek-i-woda-ze-zro,nId,7287312